זני בננה

 

זני הבננה המובחרים והנקיים ממחלות של גינוסר הם תוצאה של עשורים ארוכים של ברירה מחמירה ממטעי האם של גינוסר, הממוקמים בצפון ישראל. זני גינוסר מוכרים בעולם כמותג איכות פרימיום, הודות לאיכות המובחרת של השתילים ולביצועים המשופרים של המטעים.

בהיותנו קודם כל מגדלי בננות, פועל הצוות של גינוסר אגרו מתוך הבנה עמוקה של האתגרים והצרכים של מגדלי בננות בארץ ובעולם. העיקרון המנחה בעבודתנו, הנובע מעשרות שנים של גידול בננות, הוא השימוש ההכרחי בשתילים איכותיים. שתילים איכותיים מהווים גורם חיוני להקמה של מטעים בריאים, ברי-קיימא ורווחיים.

 

זני הבננה של גינוסר מציעים יתרונות משמעותיים למגדל: 

 

חומר גנטי מובחר

כתוצאה של עשרות שנים של ברירה מקצועית וקפדנית, זני גינוסר הם בעלי חומר גנטי מובחר, שמביא לתכונות עדיפות של הבננה, למטעים אחידים ולביצועים משופרים.

 

שתילים ללא מחלות

מקורם של כל שתילי גינוסר ממטעי-האם של החברה בעמק הירדן, המפורסם בהיותו נקי לחלוטין ממחלות בננה.

 

איכות גבוהה

גינוסר אגרו מחויבת בראש ובראשונה לאיכות. כל עבודתנו - החל מהסלקציה דרך הריבוי והגידול, מוכוונת איכות. חלק מפרקטיקות האיכות שאנו מקפידים עליהן כוללות שמירה על מינימום מחזורי ריבוי, מיון מוטציות, בקרת איכות קפדנית, וכן פתרונות אריזה ושילוח מתקדמים לשמירה על איכות השתילים בדרך ללקוח.

גרנד ניין ענק

 

גינוסר טיפחה את הזן המובחר גרנד-ניין ענק, המאופיין במשקל אשכול גבוה במיוחד, הנובע ממספר כפות גבוה ומאצבעות ארוכות. גרנד ניין ענק נותן יבולים גבוהים מאוד והוא פופולרי גם במטעים חד-עונתיים או במטעים קצרי טווח בצפיפות גבוהה.

 

גרנד ניין

 

לגינוסר מספר קלונים מהזן גרנד ניין. הזן גרנד ניין פופולרי ברחבי העולם, ובייחוד בהודו, ליבולים גבוהים ולהיותו זן מקדים.

 

זיו (וויליאמס)

 

זיו הוא קלון שהושבח בגינוסר מהזן וויליאמס, הזן הפופולרי ביותר בתעשיית ייצוא הבננות. וויליאמס פופולרי במיוחד במרכז ודרום אמריקה הודות לאיכות הייצוא של הבננות שהוא מניב. הוא מועדף גם הודות לעמידותו ליובש, אקלים קשה וקרקעות מאתגרות.

 

זליג

 

זליג הוא זן מובחר שטופח ממשפחת הגרנד-ניין. גובהו נמוך יותר ולפיכך הוא עמיד יותר לרוחות. הוא מקדים במיוחד ומסוגל להניב שני אשכולות ב- 16 חודשים, אפילו בתנאים סוב-טרופיים (עונה קרה). האשכול מאופיין באצבעות רבות. 

ירדן

 

ירדן הוא זן מובחר ממשפחת הוויליאמס. הוא מאופיין בגובהו הנמוך משמעותית משל הוויליאמס, מה שהופך אותו לעמיד יותר לרוחות ולקור ולנוח יותר לתחזוקה. האשכול של ירדן מאופיין במספר כפות ואצבעות גבוה, ובמשקל אשכול גבוה יותר משל הוויליאמס. 

 

גל

 

גל הוא זן מובחר ממשפחת הוויליאמס. הוא מאופיין בגובה נמוך יותר, שהופך אותו לנוח יותר לתחזוקה. הוא בעל אותו חוזק, אותה צורה ואותה איכות כשל זיו (וויליאמס), אך מקדים יותר. גל מועדף במטעי ייצוא.

אילון

 

אילון הוא קלון מובחר ממשפחת הקבנדיש הננס. גובהו נמוך יותר והוא עמיד לרוח ונוח לתחזוקה. האשכולות מאופיינים באיכות גבוהה של האצבעות. הוא מקדים מאוד עם יבולים גבוהים במיוחד.